Pytania i odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania dotyczące produktów:

1:Czy mogę użyć oryginalnej ładowarki do ładowania akumulatorów?

Tak, oryginalne ładowarki są w 100% odpowiednie do ładowania wszystkich sprzedawanych przez nas akumulatorów.

2:Jaka jest różnica między akumulatorami Ni-Cd a Ni-Mh?

Akumulatory są stosowane zamiennie i nie wpływają na pracę narzędzi. Ogniwa Ni-Mh są mniej podatne na efekt pamięci i nie trzeba ich do końca rozładowywać przed ładowaniem. Można je również w dowolnym czasie doładowywać.

3:Mam akumulator o pojemności np. 1,3Ah, a oferowane przez Was są np. 1,5Ah, 2Ah, 3Ah. Czy mogę je stosować zamiennie?

Tak. Pojemność akumulatora możemy w prosty sposób porównać do pojemności zbiornika paliwa w samochodzie - im większy tym dalej zajedziemy, ale dłużej będziemy go napełniać.

4:Ile czasu będzie ładowała się nowa bateria?

Należy sprawdzić jakim prądem ładuje nasza ładowarka. Jeżeli nasza ładowarka ładuje przykładowo prądem 1A to akumulator o pojemności 2Ah będzie się ładował około 2h, jeżeli ładowarka ładuje prądem 0,5A to naładuje akumulator w 4h. Pojemność akumulatora dzielimy przez prąd ładowania i wynik daje nam ilość godzin, w których ładowany jest akumulator.

5:Czy mogę używać zamienników baterii w moim urządzeniu bez utraty gwarancji?

Tak, w większości przypadków używanie zamienników baterii nie powinno wpływać na utratę gwarancji. Jednak zawsze warto sprawdzić warunki gwarancji producenta lub skontaktować się z obsługą klienta w celu potwierdzenia.

6:Czy zamienniki baterii są bezpieczne dla mojego urządzenia?

Tak, zamienniki baterii są zaprojektowane w taki sposób, aby były bezpieczne i kompatybilne z odpowiednimi urządzeniami. Przy wyborze zamiennika baterii warto upewnić się, że jest on kompatybilny z modelem urządzenia, zgodny z jego specyfikacją techniczną oraz posiada wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 99,99 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl