Zwroty i reklamacje

 

Zwroty i reklamacje

Odstąpienie od umowy

Jeśli jesteś konsumentem - co do zasady przysługuje Ci prawo do odstąpienia od zawartej na odległość umowy.

Od umowy możesz odstąpić, składając nam oświadczenie o odstąpieniu od umowy np. poprzez wiadomość e-mail przesłaną na adres: biuro@elektis.pl

Zwracaną rzecz zwróć do nas niezwłocznie na adres: ul. Zakrzowska 25, 51-318 Wrocław , jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpiłeś od umowy.

Od umowy możesz odstąpić w terminie 14 dni.

Bieg czternastodniowego terminu na odstąpienie od umowy rozpoczyna się:

 • dla umowy, w której wydajemy rzecz, będąc zobowiązanymi do przeniesienia jej własności - od objęcia rzeczy w posiadanie przez Ciebie lub wskazaną przez Ciebie osobę trzecią inną niż przewoźnik,
 • dla treści cyfrowych - od dnia zawarcia umowy.

Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Dokonane przez Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy na zasadach wskazanych w regulaminie zwrócimy Ci niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania od Ciebie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem otrzymanej od Ciebie płatności do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Ciebie dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Szczegółowe informacje na temat odstąpienia od umowy znajdziesz w naszym Regulaminie sprzedaży.

Reklamacje

Sklep Elektis z siedzibą we Wrocławiu (zwany dalej również „Gwarantem”) w ramach udzielonej przez siebie  gwarancji zapewnia, że zakupiony produkt jest wolny od wad fizycznych oraz spełnia parametry techniczne zawarte w specyfikacji danego przedmiotu.

Reklamowany towar, kopię dowodu zakupu oraz wypełniony formularz reklamacyjnym (dostępny tutaj), należy wysłać na adres: ul. Serwis Gares, Zakrzowska 25, 51-318 Wrocław. Przesyłki pobraniowe nie zostaną odebrane.

Odpowiadamy względem Ciebie za wady stwierdzone przed upływem:
 • jednego roku w przypadku baterii i akumulatorów
 • dwóch lat w przypadku pozostałych przedmiotów

od dnia wydania rzeczy.

Co do zasady reklamację możesz zgłosić w ciągu 14 dni od zauważenia wady, ale czas na złożenie reklamacji nie może się zakończyć przed upływem okresu odpowiedzialności sprzedawcy.

Rozpatrzenie Twojej reklamacji (ustosunkowanie się do niej) nastąpi w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas Twojego zgłoszenia reklamacyjnego.

Świadczenie gwarancyjne wykonane w okresie gwarancyjnym wydłuża termin odpowiedzialności producenta z tytułu gwarancji o czas naprawy.

Gwarancja/rękojmia nie obejmuje:

 • Uszkodzeń powstałych z przyczyn zewnętrznych;
 • Uszkodzeń powstałych z przyczyn mechanicznych, w tym związanych z dokonaniem ingerencji w produkt przez osoby do tego nieupoważnione przez Gwaranta;
 • Uszkodzeń powstałych z przyczyn spowodowanych zjawiskami atmosferycznymi (w szczególności wyładowaniami atmosferycznymi)
 • Zanieczyszczeń;
 • Zalania/zanieczyszczenia produktu płynami lub innymi substancjami;
 • Uszkodzeń powstałych w wyniku niewłaściwego transportowania lub składowania, przechowywania produktu przez Uprawnionego;
 • Uszkodzeń powstałych w wyniku użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem produktu.

Ponadto Uprawiony traci uprawnienia z tytułu gwarancji na produkt w przypadku stwierdzenia:

 • Naruszenia jego plomb gwarancyjnych lub innych śladów ingerencji osób nieupoważnionych przez Gwaranta;
 • Jakichkolwiek prób napraw dokonywanych przez osoby nieuprawnione;
 • Z produktu zostały usunięte lub są nieczytelne etykiety znamionowe, co spowodowało brak możliwości identyfikacji urządzenia (o ile produkty posiadają takie numery);
 • Produkt był eksploatowany niezgodnie z przeznaczeniem.

Jeśli nie jesteś konsumentem, odpowiadamy wobec Ciebie tylko do wysokości złożonego przez Ciebie zamówienia, w ciągu roku od wydania towaru. Poniższe postanowienia mają zastosowanie do konsumentów. Więcej informacji na temat reklamacji znajdziesz w naszym Regulaminie sprzedaży.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Waluty
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch) już od 70,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl